Skip to main content

Wychowanie muzyczne w przedszkolu

Dostęp do szkolenia
Niezarejestrowany/-a
Cena
65 zł
Uzyskaj dostęp
Szkolenie
Materiały dodatkowe

Muzyka jest źródłem intensywnych emocji. Jest także sztuką wysoce abstrakcyjną. Aby przygotować dziecko do jej świadomego odbioru, czyli słyszenia, rozumienia, odczuwania oraz tworzenia, konieczna jest planowa i systematycznie realizowana edukacja muzyczna. Odbywa się ona w przedszkolu m.in. przez codzienne śpiewanie piosenek, często prowadzone zabawy muzyczne i regularnie organizowane zajęcia umuzykalniające. 

Podczas szkolenia pokażę m.in, jak przygotować i poprowadzić zajęcia umuzykalniające z dziećmi, uwzględniając ich możliwości rozwojowe. Zaprezentuję moje ulubione metody wprowadzania piosenek, tańców oraz gry na instrumentach. Podpowiem, jak sprawić, aby zajęcia umuzykalniające były intensywnym, pełnym uroku doznaniem i przeżyciem dla dziecka.

Dzięki uczestnictwu w szkoleniu:
  • Poznasz najważniejsze zagadnienia metodyczne prowadzenia zajęć umuzykalniających w przedszkolu.
  • Dowiesz się, jaki wpływ ma śpiew na wszechstronny rozwój dziecka.
  • Przyswoisz proste tańce, które pozwalają zaspokoić naturalną potrzebę ruchu.
  • Doświadczysz impulsów muzycznych, które kształtują koordynację wzrokowo-ruchowo-słuchową.
  • Wykorzystasz rekwizyty życia codziennego do aktywnego słuchania muzyki.
  • Wykorzystasz proste instrumenty do przygotowania instrumentacji piosenki.

Podczas szkolenia upewnisz się, że wychowanie i edukacja muzyczna małego dziecka realizowane przez formy wychowania muzycznego takie jak: śpiew i ćwiczenia mowy, ruch, słuchanie, gra na instrumentach oraz tworzenie – to skuteczna i właściwa droga do jego muzycznego rozwoju.

Ludmiła Fabiszewska

Jestem nauczycielką przedszkola. Kocham muzykę. Gram na pianinie, akordeonie i gitarze. Komponuję piosenki dla najmłodszych. Jestem autorką rozśpiewanych „wierszyków na patyku” oraz licznych projektów muzycznych. Od 15 lat prowadzę rytmikę, którą bazuje na muzyce klasycznej, ludowej i filmowej, kształtując gust muzyczny moich przedszkolaków. Ponad 5 lat prowadzę szkolenia z zakresu edukacji muzycznej w ramach mojej firmy szkoleniowej „Nutki Ludki”. W październiku 2019 roku zostałam srebrną laureatką Fundacji „BohaterOn” za Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”, którego jestem pomysłodawczynią i autorką. W projekcie od 2 lat bierze udział ponad 20 tysięcy nauczycieli i pół miliona dzieci.

Zapraszamy do skorzystania z naszego szkolenia. Za pierwszym razem wymagane będzie przechodzenie przez lekcje według zadanej kolejności. Po ukończeniu danej lekcji możesz do niej wrócić w dowolnym momencie, kiedy tylko zechcesz! Gdy już poznasz wszystkie treści i prawidłowo odpowiesz na pytania testowe, będziesz mieć możliwość pobrania certyfikatu ukończenia szkolenia!

Czy chcesz mieć dostęp do wszystkich szkoleń z zakresu wychowania przedszkolnego na jednej platformie? Skorzystaj z kodu rabatowego tylko348, który obniży cenę o 150 zł. Za dostęp do 20 szkoleń zapłacisz tylko 348 zł, czyli zaledwie 17 zł za szkolenie!
Poznaj wszystkie nasze szkolenia: www.edu-akcja.pl/tematyka/

Kup dostęp do wszystkich szkoleń!

498 zł  348 zł z kodem tylko348

Ocena szkolenia

0.0
Średnia ocen
Liczba ocen: 0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!
No Reviews Found!
Show more reviews
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!